X
تبلیغات
مهاجرت به کانادا -

مهاجرت به کانادا

2- سوالاتی در مورد پناهندگی از UN در ترکیه

 

1-  من پاسپورت دارم اما پاسپورتم در تاریخی که میخواهم به کشور استرالیا بروم (از لحاظ ویزا ) اجازه خروج ندارم (حدودا 3 ماه) اما پاسپورتم تا 5 سال دیگه اعتبار دارد تصمیم گرفتم به صورت غیر قانونی به ترکیه بیام ولی نمیدونم که آیا وقتی مهر خروج از ایران نداشته باشم و مهر ورود ولی پاسپورت داشته باشم دولت ترکیه اجازه سوار شدن به هواپیما به من خواهد داد یا خیر ؟
جواب: نخیر، اولا اجازه سوار شدن نخواهید داشت ، ثانیا به سبب ورود غیرقانونی بازداشت شده و پس از محاکمه و پرداخت جزای مالی به ایران دیپورت خواهید شد .

 

2- سلام همسرم برای مشکل سیاسی که برای پیش اومده بود یک ماه پیش مجبور به فرار از ایران شده وبهun ترکیه پناه اورد در مدت غیبت همسرم در ایران برای من هم که اعتقادات مذهبی غیر از اسلام داشتم در کشور اسلامی برایم مشکلاتی پیش امد که من هم مجبور شدم به ترکیه پناه ببرم والان یک هقته است که اینجا هستم می خواستم بپرسم که من باید جداگانه خود را به un معرفی کنم یاموقع مصاحبه همسرم در مورد مشکل خودم صحبت کنم
جواب: سلام دوست خوب .شما میتونین بهمراه همسرتون به سازمان un مراجعه کنید و زیر کیس همسرتون قرار بگیرید بنظرم اینطوری اقدام کنید بهتره ولی اگر روی مشکلی که برای شما بعد از اومدن خانمتون برای شما پیش اومده رو برای سازمان اثبات کنید میتونین خدتون هم یه کیس بدین.

یعنی در زمان مصاحبه همسرم من از مشکل خودم نمی تونم صحبت کنم ؟

نه فقط از کیس خانمتون از شما یه چیز های میپرسه که از اونای که به شما ربط داشته رو شاید بپرسه چیز خاصی از شما نمیپرسه چون سر کیس خانم شما هستن و از مشکلی که برای شما پیش اومده چیزی نمیپرسن

 

دوست عزیز شما الان کیس ندید و لی به سازمان خودتان رو معرفی کنید به عنوان زیر کیس همسرتون چون اگر همسر شما استیناف بگیره شما ها یک شانس دیگر دارید با یک کیس جدید شما کیس خودتو بزار برای دقیقه 90
شاد باشید

 

3- ممنون دوست عزیز که جوابه سوال های من و دیگر دوستان رو میدی و شرمنده اگه سوال های بدون جواب زیاد دارم.توی کایسری روز ورود و ثبت نام برای مصاحبه نیاز هست توضیحات علت خروج از ایران و اسناد و مدارک را ارائه بدیم یا آنها فقط ثبت نام می کنن و یا نظرات انها بعد از شنیدن دردودل هامون و دیدن مدارک هامون تاثیری در روند کیسمون در سازمان ملل و یوان دارد یا خیر؟

جواب: ببین دوست خوب شما یا میتونین مستقیما به دفتر سازمان در آنکار مراجعه کنید یا اگه میخواین میتونین بیاین کایسری و از اینجا وقت برای ثبت نام رزرو کنید برای رزرو لازم نیست چیزی بگین و همه روز هفته میتونین مراجعه کنید بجز روز شنبه ویکشنبه که تعطیل هست .بله اینجا فقط پلیس با شما مصاحبه میکنه اونم فقط بعد از ثبت نام در سازمان و با در دست داشتن برگه ای که در un به شما میدن به پلیس کایسری مراجعه میکنید و در پلیس هم ثبت نام میکنید .در ضمن بهتره حرفای که در سازمان un بگین رو عین همون حرفتون رو در مصاحبه پلیس بگین چون نباید نتاقض در حرفاتون باشه .موفق باشد

 

4- آیا مدارک ارائه شده به کمیساریا در تاریخ مصاحبه و سرعت رسیدگی تاثیری دارد یا خیر ؟
آیا کسی در جریان هست که 2 خبرنگار فارس چطوری در عرض 1 ماه پناهندگی گرفتن؟

جواب: سلام
یله 1000% تاثیر داره.البته در صورت مستدلل بودن مدارکا
دوست عزیز بسته به کیس مورد نظر مدت رسیدگی ها به پروندها فرق می کنه.بنده میشناسم کسی که 7 روزه بهش پناهندگی دادن الان توی همین هلسینکی زندگی میکنه

 

5-با درود
آیا ممکن است فردی که قبولی un دارد و هنوز انتخاب کشور نشده با فردی ازدواج سوری کند بدون آنکه باهم دریک مکان زندگی کنند و فقط در یک شهر باشند ؟
اگر جواب مثبت هست چنین کاری آیا اثری در تاریخ خروج و مدت اقامت در ترکیه را دارد؟
و دیگر اینکه این شخص میتواند در کشور 3 جدا شود و با شخصی دیگر در ایران ازدواج کند و برای او نیز اقامت بگیرد؟
اگر ممکن هست در این مورد کمی راهنمایی بفرمایید

جواب: نه دوست عزیز ازدواج شما بعد از داشتن قبولی برای سازمان ملل غیر قابل قبول است اگر این طور بود که همه بعد از قبولی با یکی ازدواج سوری می کردند

canada از این قائده مستثنا است. کشور فوق الذکر حتی پرونده کیس های احساسی (دوست دختر و نامزد) را نیز قبول میکند. البته این کار مستلزم این است که طرف شما که دارای قبولیست شما را به عنوان partner به سفارت معرفی کند. موفق و موید باشید

 

6- با سلام خدمت تمام دوستان عزیز دوستانی که واقعا خیلی کم میشه پیدا کرد اینطور صادقانه وقت خودشون رو برای خدمت به انسانهای درمانده بذارند
دوستان من مدتهاست که دنبال راهی برای خروج از ایران هستم البته تا الان به فکر پناهنگی نبودم یعنی فکر نمیکردم بتونم بگیرم
بعد از کلی تحقیق قرار بود برام انگلیس برای دوره اموزش زبان ولی هدف اصلی من این بود که از این طریق بتونم موندگار بشم از جایی هم که تمام زندگیمو که اتیش بزنم 6یا نهایتا 8 تومن میشد که فقط برای همون 6 ماه کافی بود تا اینکه الن با سایت شما اشنا شدم
امسال دانشگاه الکترونیک قبول شدم ولی راستش اصلا دیگه تحمل زندگی تو ایران رو ندارم میخوام به هر قیمتی شده برم
ممنون میشم راهنمایی کنید که از کجا شروع کنم چقد پول نیاز دارم چقدر طول میکشه تا بتونم از ترکیه بیرون برم در ضمن دوستی هم در ایتالیا دارم که میگه اگه میتونی فقط خودت رو به اینجا برسون
دوستان اگه جواب سوالاتمو بدید بی نهایت سپاسگذارم

جواب:

سلام نهایت لطف شماست .خوبه اینجا از مدیر سایت بی پناه سجاد عزیز تشکر کنیم که به تنهای تمام هزینه اداره سایت رو بعهده گرفته و تمام وقتش رو صرف سایت و کمک به پناهجویان کرده که فکر کنم هممون به نوعی مدیون ایشون هستیم.در ضمن دوست خوب یه انتقاد کوچیک هم به شما دارم برای مطلب عنوان نذاشتین. و از اینکه گفتین دیگه تحمل زندگی کردن در ایران رو ندارم کاملا درکت میکنم درسته مشکل زیاده.از هزینه ها اگه بگم براتون معمولا شما تقریبا ماهی نزدیک 400 دلار هزینتون میشه و باید یه کیس داشته باشین وقتی که به سازمان un مراجعه میکنید باید علت خروج از ایران و چه مشکلی باعث شده که امنیت جانی شما در ایران بخطر افتاده. بعد از قبولی از سازمان un که بعنوان یک پناهنده رسمی شناخته شدیدو معمولا از روز ثبت نام تا خروج از کشور ترکیه به یک کشور سوم 2 سال طول میکشه. اگر هم میخوای خودت رو برسونی پیش دوستت که ایتالیا هستند باید از راه غیر قانونی از ترکیه بری و برسی ایتالیا باز اونجا هم باید کیس داشته باشی.


7- من قبلا هم سوالاتی پرسیدم و جواب هم گرفتم اما حالا سوالات بیشتری دارم که نمیدانم شما میتوانید کمک کنید یا نه ؟
من و همسرم قصد داشتیم برای اقامت دائم کانادا اقدام کنیم و تمامی کارهای اولیه را انجام دادیم فقط مانده پرداخت وجه و فرستادن فرمها که نتیجه کار حدود یکسال طول میکشد. ما با اطلاع از تمامی مشکلات پناهندگی قصد اینکار را نداشتیم اما حالا با مشکلات جدی روبرو شدیم که خطر جانی برای هر دو نفر ما دارد. حلا میخواستم بدانم که:
1- آیا ما میتوانیم به ترکیه بیاییم و هم درخواست پناهندگی بدهیم ( دلایل کافی داریم) و همزمان از آنجا برای اقامت دائم در کانادا اقدام کنیم که هر کدام زودتر انجام شد آنرا انجام دهیم؟
2- در صورتی که نتوانیم هر دو را همزمان انجام دهیم آیا میتوانیم با گرفتن ویزای توریستی و تمدید آن در ترکیه برای یکسال بمانیم و برای اقامت کانادا از آنجا اقدام کنیم؟ (پول کافی برای زندگی در آنجا را داریم)
3- هزینه یک زندگی عادی برای یک زوج در ترکیه حدودا چقدر است؟
4- شوهر من زبان ترکی بلد است. آیا میتواند هم در صورت درخواست پناهندگی یا ماندن با ویزای توریستی در این یکسال آنجا کار پیدا کند ؟ و آیا ما میتوانیم به کلاسهای مختلف اعم از زبان یا کلاسهای فنی برویم و مدرکی بگیریم؟
5- ما تا پایان امسال یعنی کمتر از یکماه دیگر نهایتا بیشتر نمیتوانیم اینجا بمانیم و باید ایران را ترک کنیم. باید در حال حاضر چه کاری انجام دهیم؟ گرفتن بلیط و آمدن به ترکیه چقدر طول میشکد؟ برای ویزا از قبل کار خاصی باید انجام داد یا در فرودگاه بدون دردسر میتوانیم ویزا بگیریم و وارد ترکیه شویم؟
6- در فرودگاه چیزی از دلایل سفرمان میپرسند؟ چه باید بگوییم؟ قصد پناهندگی یا توریستی؟
7- در اول کار به چه شهری باید وارد شویم و کجا اقامت کنیم ؟
8- برای آوردن پول به ترکیه چه راهی بهتر است؟ بصورت نقدی؟ آیا میتوانیم از ایران در آنجا حساب باز کنیم و پول واریز کنیم؟ مثلا حدود سی هزار دلار؟ آیا در فرودگاههای ترکیه محدودیت ورود پول نقد وجود دارد؟ چه وسایلی میتوانیم با خود بیاوریم؟
ممنون میشوم اگر بتوانید به سوالات من جواب بدهید تا تصمیم درست تری بگیریم. ما وقت زیادی نداریم.

جواب: - در صورت اعلام درخواست پناهندگی ، پاسپورت شما توسط پلیس ترکیه اخذ میشود و به جای آن دفترچه اقامت موقت برای شما صادر خواهد شد ، بنا بر این با نداشتن پاسپورت پی گیری امر مهاجرت امکانپذیر نمیباشد و حتی در صورت نتیجه بخش بودن اقدامات مهاجرتی ، به دلیل همراه نداشتن پاسپورت خروج شما از ترکیه امکانپذیر نخواهد بود. البته طبق قوانین بین المللی استثنائاتی وجود دارد که حتی در صورت پناهجو بودن فرد ، امکان پی گیری مهاجرت و خروج از کشور وجود دارد منتهی شرایط آن متفاوت میباشد و بحث درباره آن در این مجال نمیگنجد. در صورت نیاز به اطلاعات در این مورد با بنده تماس حاصل فرمائید.


2-ویزای توریستی شما حد اکثر 3 ماه (90 روز) میباشد که تمدید آن تنها از طریق ورود و خروج از مبادی قانونی کشور ترکیه میسر میباشد ، لذا برای تمدید آن به مدت سه ماه دیگر باید از مرز خارج شده و هنگام ورود دوباره ویزای سه ماهه دیگری دریافت نمایید.

3- هزینه متوسط زندگی طبق برآورد آژانس توسعه سازمان ملل در ترکیه حدود 1500$ ماهانه برای خانوار دو نفره میباشد.

4-طبق قوانین وزارت کار و بیمه اجتماعی (Calisma ve Sosyal Guvenlik Bakanligi) افراد با ویزای توریستی و یا اقامت موقت پناهندگی اجازه کار بطور قانونی در ترکیه را ندارند ، اما شرکت در کلاسهای آموزشی و کسب گواهینامه های حرفه ای برای افراد خاجی منع قانونی ندارد.

5-تهیه بلیط و مسافرت به ترکیه در مدت 24 ساعت میسر است و برای اخذ ویزا نیاز به مراجعه به سفارت و اقدامات متاخر نمیباشد. طبق تفاهم نامه حسن همجواری بین ایران و ترکیه برای اتباع طرفین ویزا در محل ورودی مرز و به مدت سه ماه (90) روز صادر میشود بنا بر این شما هنگام ورود به فرودگاه ترک ویزای ترکیه را دریافت خواهید کرد .

6- نیازی به ذکر قصد پناهندگی در فرودگاه نمیباشد .

7- چنانچه سفر شما هوایی باشد ، پرواز های تهران - استانبول و آنکارا همچنین تبریز - استانبول در حال حاضر دائر میباشد . (طبق آخرین اطلاعاتی که بنده دارم)

8- هیچ محدودیتی در همراه داشتن وجه نقد وجود ندارد . امکان حواله بین بانکی برای اشخاص حقیقی از ایران به ترکیه وجود ندارد.
موفق باشید

 

8- عکسم بخاطر شرکت در تظاهرات توی روز نامه پلیس برای شناسایی چاپ شده
چند درصد احتمال قبولی برای پناهندگی دارم؟
و اگر شانس بالایی دارم چه مدت زمان می برد؟
جواب: دوست عزیز هیچ چیزی معلوم نیست کسی نمیتونه بگه که چند درصد احتمال قبولی دارید و یا اینکه چه مدت زمان به طول می انجامد


دوست عزیز همچنان که در بالا دوستمان به آن اشاره کرد هیچ چیزی معلوم نیست ولی اگر آن روزنامه را داشته باشی و البته اگر روز نامه معتبر باشد و آن را به سازمان یوان ارائه دهی تا حدودی احتمال قبولیت بالا میرود یادتان نرود فقط تا حدودی .
همه مصاحبه به خود شما وطرز بیان مطالب در زمان مصاحبه بستگی دارد.

 

وای خدا باز یه اتفاقی افتاد و این اتفاقو می خوان پل کنن واسه مهجارت.فکر نکنم چاپ یه عکس ازتون به منزله به خطر افتادنتون باشه اونایام که قبلا عکسشونو چاپ کردن توی روزنامه رفتن ازشون تعهد گرفتن انگشت نگاری کردن ولشون کردن اینو من میدونم که این وره دنیام چه برسه به unchr راه های دیگری هم واسه مهاجرت هست.موفق باشید.هلن

 

دوست عزیز من فکر کنم چون شما اونور دنیا هستین از چیزایی که تو ایران میگذره خبر ندارین من همین الان از انواع شکنجه های سیاه و سفید تو زندان های ایران میتونم یه کتاب بنویسم

 

اگه شما کتاب مینوسین من دیوان می تونم بنویسم چون 3 ماه در انفرادی این دیو صفتان بودم می تونید تصور کنین یه دختر توی اون جهنم چی میکشه؟؟؟؟؟؟؟من اگه این جوری میگم خبره موصق دارم که همین طور هستش


9- من بخاطر فعاليت سياسي ممنوع خروج شدم
و موندن تو ايران برام خطرناكه
لطفا اگر ممكنه منو راهنمايي كنيد چطور غير قانوني بيام تركيه برم كميسارياي عالي پناهندگان
من خيلي وقتم كمه
كمكم كنيد
جواب: دوست عزیز شما باید از ایران قاچاقی بیای بیرون ودر شهر وان ترکیه خودتو به سازمان ملل معرفی کنی حالا چطور باید قاچاق بیای بیرون خودت باید راهشو پیدا کنی

 

10- دوستان دلیل اینکه بیشتر به ترکیه پناهنده میشن چی هست
ایا نمیشه مثلا به کشوری مثل انگلیس ایتالیا یا فرانسه بطور قاونی رفت و اونجا در خواست پناهندگی داد
ممنون میشم با توضیح کامل راهنمایی کنید
جواب: نه دوست عزیز شما اگر به یک کشور با ویزای صادر شده از اون کشور بروید اسم شما در ارگانهای دولتی هست و نمیتوانید با همان نام در خواست پناهندگی بکنید
فقط می مونه که اسمتون را عوض کنید و بعد در خواست پناهندگی بکنید البته بستگی به آن کشور دارد که موقع صدور ویزا از شما آزمایشات ژنتیکی از قبیل اثر انگشت یا دی ان ای از شما بگیرن یا نه چون اگر این آزمایشات روی شما انجام بشه با تغییر اسم هم نمی توانید در خواست پناهندگی کنید در کل بهتره که برای در خواست پناهندگی قانونی وارد کشوری نشید

 

من درست متوجه نشدم مگه نه اینکه میتونیم قانونی وارد ترکیه بشیم و تقاضای پناهندگی کنیم؟ اگر جواب مثبت هست پس چرا نمیشه تو یه کشور دیگه رفت و تقاضا داد؟

 

با سلام ببین دوست گرامی در قوانین مربوط به کنواسیون ژنف ورود به کشوری مبنی برداشتن پاسپورت ویا ورود به آن کشور بصورت قانونی و با پاسپورت مشکلی در پذیرفتن پناهجویی ایجاد نمی کند ولی شرایط پرونده تشخیص می دهد در گرفتن پناهندگی و به نظر من باید با یک وکیل مشاوره نمایی که در مورد مهاجرت وپناهندگی اطلاعات کافی را داشته باشد.

 

با تشکر از شما دوست گرامی
چیزی که منو سر در گم کرده اینه که میشه بصورت قانونی وارد ترکیه شد و تقاضای پناهندگی کرد بماند بعدش میشه صبر کرد تا سازمان ملل رای به قبولی بدن یا نه و هم میشه بطور غیر قانونی از ترکیه به کشور سوم رفت و تقاضای پناهدگی داد
حالا من متوجه نشدم که اگه میشه قانونی به کشوری رفت و تقاضای پناهدگی داد چرا از اول بجای رفتن به ترکیه به کشور دیگه ای نریم؟
میدونم سوالاتام داره زیاد خسته کننده میشه اگر کسی از دوستان که اطلاعات کافی داره از طریق یاهو بهم کمک کنه بی نهایت سپاسگذار میشم
zapata_senator این ای دی من هست

 

دوست عزیز ما در ترکیه پناهجو هستیم نه پناهنده,چون ترکیه پناهنده پذیر نیست و ما را به کشور سوم می فرستد
اینجا بعد از قبولی در سازمان ملل پناهنده میشویم به کشورهای پناهجوپذیر و به کشور سوم فرستاده می شویم.
اما وقتی به کشورهای پناهنده پذیر برویم در آنجا تقاضای پناهندگی میدهیم

 

11- سلام خسته نباشید.من نمیدونستم وقتی به هر فایلی پیام بدم برای همه تکرار میشه. ممنون میشم راهنماییم کنید مخصوصا الان که به امید خدا تا 1 هفته یا 2هفته دیگه مییام به ترکیه. میخواستم ببینم سازمان یو ان برای حرفایی که زده میشه و مدارکی که ارائه میشه از دولته ایران یا کللا تحقیق میکنه یا نه؟ من پدرم متاسفانه از کارمندان نظامه میخوام بدونم گفتنه این موضوع برای شرایطه پرونده تاثیر مثبت داره یا منفی؟ و برای زندگی در ترکیه میشه با انتخاب خودمون در انکارا یا استانبول بود مخصوصا استانبول که در اونجا دوستی دارم که خودش اهل ترکیه اس و خیلی میتونه کمکم کنه؟و اگه این 2 شهر نمیشه چه شهری از لحاظ مخارج زندگی و امکانات رفاهی بهتره؟ و اخرین سوال این که من شنیدم که فقط یکشنبه ها روزی که در یو ان همه فارسی زبانن و طبق همین خبر اگه درسته من سعی کنم یی جوری بیام که یکشنبه اونجا باشم یا نه روزه دیگه ای هست که بتونم به یو ان برم و ثبته نام کنم؟ یی تعدادی از اشنایانه خیلی دور بودن که منو راهنمایی مکردن که الان ترکیه هستن و متاسفانه الان هیچ دسترسی بهشون ندارم و تنها جایی که میتونه کمکم کنه و بهم اطلاعات بده این سایت و شما عزیزانید.ممنون میشم جوابه سوالهای منو هر چه زودتر و روشنتر و مستند تر بدید.با سپاس فراوان از کسی که این سایتو راه اندازی کرد و از همیه دوستانه عزیز که که به ما هموطنان و پناهنده ها کمک میکنندوانشااللاه اقامته خوده این دوستان هر چه زودتر صادر شود و کسانه دیگری جایگزین این عزیزان

جواب: سلام دوست عزیز
معمولا سازمان ملل برای حرفهای ما دنبال سند برای استعلام نیست مگر در موارد خاص.
در مورد پدر شما بستگی به کیس شما داره و نقشی که پدرتون در کیستون داره
شهرهای آنکارا و استانبول و ازمیر جزو شهرهای پناهنده پذیر نمی باشند
شهر کایسری و اسکی شهیر امکانات رفاهی بیشتری دارند به دلیل بزرگی
دوست عزیز در روزهای شنبه و یک شنبه un تعطیل و مترجم فارسی زبان فقط روزهای سه شنبه هست,البته اگر روزی غیر سه شنبه به اونجا برید باز هم میتونید تقاضای مترجم فارسی زبان بکنید
موفق و پیروز باشید

 

12- با سلام خدمت مدیریت سایت و زحمت بی پایان دوستانی که در راه تحقق برابری ویکسانی از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.
سپس با تشکر از مشاور حقوقی ، که زحمت این را کشیده اند که در راه همیاری دوستان به زور از وطن رانده شده ، مسئولیت بزرگ مشاوره را به عهده گرفته اند امیدواریم که در بتوانیم ، محیطی کاملا دوستا نه و به دور از هر نوع حاشیه ای با هم برای کمک به دوستان بسازیم .
سوالاتی در زمینه مسائل پناهندگی وجود که دارد که به علت عده ای مسائل ، متاسفانه دوستان زیادی دچار مشکل هستند وامیدوارم که راه حلهای که می تواند کمکی باشد برایمان توصیحاتی بدهید.
با تشکر دوباره
1- عده ای از پناهجویان در مراحل اولیه با مشکلاتی از قبیل نداشتن مدارک در مورد پرونده اشان و گاها در ارائه مدارک ‏شناسایی اشان تا مدت زمانی دور یا نزدیک نمی توانند آنها را تهیه نمایند ، سوال اینجاست که عدم تحویل مدارک یا تاخیر در ارائه آن چه تاثیری در روند رسیدگی به پرونده اشخاص دارد؟
2- تعین وقت از طرف سازمان ملل برای ملاقات[مصاحبه اول] به چه عواملی بستگی دارد؟و این امکان وجود دارد که شرایط پرونده ها در روند کار و رسیدگی به آنها موئثر باشد؟
3-آیا نوبتی بودن پرونده ها برای رسیدگی و وقت مصاحبه صحیح و درست می باشد یا فقط جهت توجیه پناهجویان بیان می شود؟
4- وقتی خانواده ای باشد که کاملا افراد آن خانواده به سن قانونی رسیده باشند ، می توانند هر کدام پرونده ای جداگانه داشته باشند و اگر چنین جیزی امکان دارد در پروسه رسیدگی چه شرایطی به وجود می آیید ؟
5-اگر خانواده ای با هم خود را به سازمان ملل معرفی نمایند و یکی از افراد آن خانواده دچار مشکل باشد و دیگران فقط زیر کیس ، تحت چه شرایطی افراد زیر کیس می توانند بعد از تحویل خود به سازمان ملل به کشور خود برگردند و برگشتن آنها چه تائثیری در پرونده ایجاد می نماید؟
6-جه تعهد یا قانونی در سازمان ملل وجود دارد برای دختران و زنان تنها و بی سرپرستو یا خانواده های که مریضی صعب العلاج دارند؟
7-در هنگام مصاحبه از طرف مامورین سازمان ملل یا همان وکلا سازمان ملل ، شخص مصاحبه شونده دارای چه حقوقی می باشد؟
8- اگر از طرف وکلای سازمان ملل رفتاری یا عکس العملی انجام پذیرد واین رفتار مصاحبه گر باعث اختلال در پرونده اشخاص شودکدام بخش سازمان ملل جوابگویی به این نوع مسائل می باشد؟
9- در صورتی که مصاحبه شونده تحت شرایط مصاحبه و یا رفتاری از طرف وکیل سازمان ویا مترجم آن سازمان ،به مسائل مربوطه اعتراض نماید از طرف کمیساریای سازمان ملل شیوه رسیدگی به آن پرونده چگونه می شود به صورتی که اعتراض مکتوب در پرونده درج شود؟
10-گاها پیش می آید که زمان مصاحبه به درازا می انجامد و باعث مشکل در روشن شدن مسائل می شود به علت خستگی مصاحبه شونده ،آیا می توان درخواست وقت دیگری کرد ویا قانونی وجود دارد در این مورد؟
11- وجود تناقض به علت سوتفاهم در ترجمه یا ایجاد اختلال از طرف مترجم مسئولیتی بر عهده آن شخص می باشد و قانونی در این موارد در سازمان ملل وجود دارد یا نه؟
12-در صورتی که وکیل پرونده در زمان مصاحبه بخواهد که پرونده شخصی را از قانون پناهندگی دورنمایدوآشکار باشد مصاحبه شونده باید چه کار ی انجام دهد ودارای جه حقوقی می باشد؟
13-زمان جواب دهی به پرونده ها به جه چیزی بستگی دارد؟ گاها بعضی پرونده ها 3بار بررسی و پناهجو مصاحبه های انجام می دهد علت این نوع مسائل چیست و گاها مشکل در کجاست؟
14- کسانی که از مصاحبه اول رد می شود و درخواست استیناف می نمایند ، مدت زمان جوابگویی دوباره از طرف سازمان ملل به جه جیزهای بستگی دارد ؟
15-وقتی پرونده استینافی را همراه مدارک مربوطه با آن پرونده به سازمان ملل بفرستی چگونگی تصمیم گیریها مربوط به ان نوع پرونده ها چگونه است؟
16-در صورت قبول شدن از طرف سازمان ملل زمان فرستادن وخروج تا چه زمان به طول خواهد انجامید؟
در سوا؛لات بالا سعی شده است خلاصه ای از مسائل بیان شود ،در آینده نیز عده ای دتگر از مشکلات را بیان خواهیم نمود .
با کمال تشکر
جواب: برادر عزیز ابوبکر
سوالات متعددی را مطرح نموده و درخواست جواب کرده اید که متعاقبا سعی در پاسخگویی به آنها خواهیم نمود ، باشد که گشایشی در گره تنیده مشکلات پناهندگان و پناهجویان باشد.
پاسخ :
1-     بر طبق قوانین کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان ، پناهجویان در هنگام ارائه درخواست پناهندگی ، ملزم به ارائه مدارک نمیباشند ، ولی ارائه مدارک تاثیر بسزایی در روند پرونده خواهد گذاشت و به عنوان امتیازی مثیت ، پروسه تصمیم گیری را سهل تر خواهد نمود. ولی همانطور که اشاره شد ، الزامی بر ارائه مدارک وجود ندارد.
2-     تعیین زمان مصاحبه بر روال نوبتی میباشد که البته استثنائاتی وجود دارد که قانون زمینه انها را مشخص کرده. اگر پناهجویی شامل گروه پناهندگان آسیب پذیر باشد، قانونا مصاحبه وی بایستی که زودتر از زمان طبیعی انجام پذیرد. مشخصات پناهندگان گروه آسیب پذیر در قانون پناهندگی ذکر گردیده است.
3-     رسیدگی نوبتی به پرونده ها الزام اور میباشد و کمیساریا ملزم به رعایت آن میباشد مگر در موارد استثنائی که فبلا ذکر شد. در جواب سئوال شما که ایا رعایت میشود و یا خیر؟ بنده اطلاعی ندارم.
4-     افرادی از خانواده که به سن قانونی رسیده اند حتما باید پرونده جدا و شماره پرونده جداگانه داشته باشند ، اما در صورتی که مشکلی که باعث پناهندگی شده برای سرپرست و یا یکی دیگر از اعضای خانواده اتفاق افتاده باشد ، این پرونده ها نیز در رابطه با پرونده اصلی بررسی خواهد شد.
ادامه سوالات به مرور جواب داده خواهد شد


13- درود بر شما

من یکی از کسانی هستم که عکسشان بخاطر تظاهرات روز عاشورا برای شناسایی در روزنامه چاپ شده

برای خروج ازکشور به راهنمایی شما نیازمندم

به کدوم شهر بروم؟

چگونه از مرز خارج شوم؟

اگر پلیس ترکیه دستگیرم کند،باز هم شانسی برای پناهندگی خواهم داشت؟

 

سلام

من بخاطر مسايل سياسي ممنوع خروج شدم

بودن در ايران برام خطرناكه

كسي براي خروج غير قانوني از ايران مي تونه بهم كمك كنه؟

من زياد وقت ندارم

جواب: دوستان عزیز متاسفانه بخاطر شرایط امنیتی فکر نمیکنم کسی بتونه به شما آدرس یا نام شخصی که بتونه شما رو از ایران خارج کنه بده

موفق باشید

 

 

سلام

می تونین به من pm بدین.اما قانع شدنم سخت بتونم راهنمایی کنم شما واقعا قصد خروج دارین و یه ادم معمولی هستین نه .....

اگه میتونین قانعم کنین می تونم حتما کمکتون کنم.تاکیید میکنم اگه قانع بشم چون توی نت اعتماد کردن عقلانی نیست.anyway

مرسی.هلن

 

دوستان شما وقتی به شهر های مرزی رسیدید یعنی شهرهایی مثل سلماس یا اورمیه میتوانید اشخاصی که در کار قاچاق نفر هستند به راحتی پیدا کنید و تقریبا اکثر اشخاصی که قاچاقی از ایران خارج شدن از این 2 شهر اورمیه و سلماس خارج شدن و بنا به دلایلی از این بیشتر نمیتوانم راهنمایی کنم. ولی امیدوارم موفق باشید در ضمن یک چیز دیگر اینکه اکثریت مردم این شهرها به خصوص سلماس قاچاقچی هستند و فقط وقتی که پیش آنها رفتید بگویید که افغانی هستید چون کمتر قاچاقچی هستند که ایرانی جماعت را از مرز رد کنند چون میترسن.

 

سلام

ازاد عزیز خدا خیرو برکت بهت بده حرفو شسته رفته زدی . درسته همه این حرف ها اما حواستون باشه که با سر وضع تابلو وارد روستای نزدیک مرز نشین چون اینقدر جمعیت کمه تابلو میشین و خبر چین ها هم زیاد هستن پس دقت کنین شب هنگام وارد روستا بشین البته خود ادم پرون بهتون میگه.میتوننین از بعضی مسافر خون هاسراغ قاچق چیهارو بگیرین اما اعتماد کردن خوب سخته تاکید میکنم از سلماس خارج شدین به طرف روستا اسو روستاهارو نمی خوام بیارم این واسه بار 1000 تابلو نباشین وگرنه به 10 کیلومتری مرز نرسیدین دستگیر میشین.حداکثر سعی کنین مدارک همراتون نباشه مدارکی که می خوهین به unchr بدین منظورم هست بذارین وقتی رسیدین واستون پست کنن یا ازشون کپی داشته باشین توی e-maileton بتونین از ایمیل در بیارین.حداکثر حداکثر به قاچاق چی کرد اعتماد کنین امتحانشونو پس دادن با کمال احترام به ترک های ایرانی ترک ها پل خیلیهارو خردن کرد ها هم خردن اما کرد ها قابل اعتماد تر هستند من تجربه ی 30 نفری که اینجوری اومدنو دارم عنوان میکنم.اگرم کردی بلد باشین که تمام هستش چهار روز هم در راه هستین پس با امادگی بدنی برین غذا و اب لازم هم همراتون باشه به امید خداوند سالم به وان برسین.شاد و موفق باشین.مرسی هلن

 

من مي تونم از ايران ببرم كانادا با هواپيما وا پاسپورت سويسي هركي مايل يا پي ام بده يا با اين ايميل چت كنه rivix_mastor@yahoo.com[/email]

 

من که نفهمیدم شما چی گفت اقای هومن کسی فهمید به من خبر بده؟؟؟؟؟؟؟؟

 

خانم هلن iq در حد انيشتن كار ايطوري كه طرف مياد تركيه عكس طرف ميزنيم رو پاسه سويسي اصل بد bye bye

 

 

14- با سلام و عرض خسته نباشید و سپاس فراوان برای راهنمایی کردن شما.میخواستم بدونم بعد از ورود به کایسری در همان جا خودمو میتونم معرفی کنم یا باید به انکارا برم؟man be dalayeli badan baghiyeye soalamo miporsam dige nemitoonam eda

جواب: بله دوست عزیز میتونی بعد از آمدن به کایسری از از اینجا وقت برای ثبت نام بگیرید .و در وفت مقرر به آنکارا برید و ثبت نام خودتون رو تکمیل کنید . شما وفتی به کایسری رسیدن میتون از دفتر اسام برای گرفتن تاریخ برای ثبت نام بگیرید والان معمولا برای ثبت نام تا 10 روز بعد تاریخ میدن.موفق باشید

 

15-من هنگام پیش مصاحبه یک کیس سازمانی ارائه دادم و خود را یک عضو سازمانی ضد انقلاب معرفی کردم و هنگام مصاحبه اصلی آن کیس را تغییر دادم و گفتم که ماموران اداره اطلاعات این را به من چسپانده اند و من با هیچ گروه و سازمانی رابطه ندارم و لازم به ذکر است که هنگام مصاحبه وکیلی که با من مصاحبه کرد اصلا مرا سوال پیچ نکرد و تا حد امکان خود آن وکیل کمکم کرد و تقریبا از مصاحبه ام راضی هستم و اینک این سوال را از آقای وکیل و مدیر سایت دارم که آیا امکان این هست که قبول شوم یا نه ؟
خواهش میکنم جواب من را بدهید من را azad_bipanah به اینجا معرفی کرده و گفت در این مکان میتوانی جوابت را پیدا کنی

جواب: به نظر من 50% احتمال قبولی و 50% احتمال ردی است

 

دوست عزیز این خطر ناک ترین کاری است که یک پناهنده میتونه انجام بده ولی نا امیدت نمیکنم از این بد تر ها هم من دیدم که قبول شده ودر کل تجربه ای که من کسب کردم به غیر از مسائل کنوانسیون ژنف که وکیل مد نظرش است یکمی هم سلیقه ای می باشد.در کل اینو به شما بگم اگر خودت راضی باشی از مصاحبه 50 % قبولی

با آرزوی قبولی برای شما و تمام پناهجویانی که منتظر هستن.


16- ممنون دوست عزیز که جوابه سوال های من و دیگر دوستان رو میدی و شرمنده اگه سوال های بدون جواب زیاد دارم.توی کایسری روز ورود و ثبت نام برای مصاحبه نیاز هست توضیحات علت خروج از ایران و اسناد و مدارک را ارائه بدیم یا آنها فقط ثبت نام می کنن و یا نظرات انها بعد از شنیدن دردودل هامون و دیدن مدارک هامون تاثیری در روند کیسمون در سازمان ملل و یوان دارد یا خیر؟

جواب: ببین دوست خوب شما یا میتونین مستقیما به دفتر سازمان در آنکار مراجعه کنید یا اگه میخواین میتونین بیاین کایسری و از اینجا وقت برای ثبت نام رزرو کنید برای رزرو لازم نیست چیزی بگین و همه روز هفته میتونین مراجعه کنید بجز روز شنبه ویکشنبه که تعطیل هست .بله اینجا فقط پلیس با شما مصاحبه میکنه اونم فقط بعد از ثبت نام در سازمان و با در دست داشتن برگه ای که در un به شما میدن به پلیس کایسری مراجعه میکنید و در پلیس هم ثبت نام میکنید .در ضمن بهتره حرفای که در سازمان un بگین رو عین همون حرفتون رو در مصاحبه پلیس بگین چون نباید نتاقض در حرفاتون باشه .موفق باشد

 

17- دوستان عزیز ساکن آنکارا اگر جهت اجاره خونه و پیدا کردن کار میتونید راهنمایی کنید ممنون میشم بفرمایید

جواب: سلام
دوست عزیز pm بده کمکت کنم.
یه نکته رو اول بهت بگم اکه پناهنده هستین اجازه نمیدن انکارا بمونین یا استانبول یا انتالیا.باید برین به 30 خورده ایی شهر های کوچولو که معرفی میکنه یابانجی شعبه.مرسی هلن

 

میشه بپرسم بانجی شعبه چیه ؟
ترکیه کمپ هم داره که آب و غذا بدن

 

دوست عزیز یابانجی به زبان ترکی یعنی خارجی
یابانجی شعبه یعنی شعبه خارجیها غیر ترک
در 98% شهرهای پناهجو پذیر کمپ وجود ندارد

 

سلام
ممنونم نرگس جان واسه جواب.
دوست عزیز ترکیه مثل کشور های دیگه کمپ پناهندگی نداره یه دونه داره نزدیک استانبول اونم واسه اوناس که خطر جانی تهدیدشون میکنه البته خطر جانی تایید شده از سوی مقامات ذیر صلاح.
دوست عزیز در کشور های دیگه در کمپ جیره و یه مقدار پول میدن حتی میتونین کمپ نرین موقع دادگاه فقط برین دادگاه ازاد هستین اما در ترکیه بسته به شهر باید هر شب یا 1 شب در میون برین واسه امضا دادن در واقع زندانی در شهر هستین واسه پیگیری پروندتون هم نمیذارن از شهر خارج بشین مگر به درخواست خود unchr امیدوارم جوابتونو داده باشم.اما تا اونجا که یادم میاد یه کلیسا بود در انکارا که جیره و پوشاک میداد به پناهندها اسوشو یادم نیست اتفاقا توی سایت قبلا ادرسش بود.بعضی وقت ها هم کومور میدن در زمستان.موفق باشین.مرسی هلن

 

18- میخواستم بدانم افرادی که قبولی می گیرند آیا شخص یا اشخاصی را به عنوان همراه می توانند بیاورند؟مثلا من به همراه شوهرم در ترکیه پناهنده شدیم و مصاحبه شدیم و منتظر جواب هستیم.ومادرم در ایران است اگر قبول شودم آیا میتوانیم مادرم را ببریم واو هم با ما بیاید یا باید او هم مصاحبه شودو منتظر جواب او هم باشیم؟یا نه با یک مصاحبه ساده او را هم قبول میکنند؟

جواب: بستگی به قوانین کشوری که شما را می پذیرد دارد مثلا آمریکا اصلا قبول ندارد همراه ولی کانادا فرمی را که به شما میدهد یک برگ همراه دارد البته 50% احتمال دارد که قبول کند


من چون خواهرم citizeneآمریکا است فکر کنم در صد قبولی ما در آمریکا بیشتر است.پس آمریکا همراه نمی پذیره؟اگر مادرم به همراه برادرم که 39 سال دارد تقاضای پناهندگی دهند کیس آنها جدا است یا آنها با کیس ما ادقام میشوندچون خانواده ی ما هستند؟و اگر ادقام شود در جواب ما تاخیر ایجاد می شود؟یا نه آنها میتوانند یک کیس جدا بدون اینکه با ما ادقام شود اراعه دهند و منتظر بمانند.و کار ما هم جدا به صورت روال عادی پیش رود

 

دوست عزیز حتی اگر برادر دوقلو شما هم باشد کیس اون جداست و کیس شما جدا حتی برادر شما با مادرتان اگر به سازمان ملل در خواست پناهندگی بدهند کیس برادر و مادرتان از هم جداست کیس من منظورم شماره پرونده شان است ممکنه کیس ها یکی باشه ولی احتمال اینکه یکی قبولی بگیره و دیگری استیناف هست ودر مورد ادقام شدن پرونده شما با خانواده نه ادقام نمی شود فقط شما با میل خودتان می توانید در خواست به سازمان بدهید که کشورتان را معلوم نکنند تا کار خانواده تان درست شود

مثال:
من در سازمان ملل خودم مشاهده کردم که 2تا برادر دو قلو بالای 18 سال یک کیس داشتند(یعنی کیس مشابه ولی با 2 شماره پرونده )که یکی در مصاحبه اول قبولی میگیره و پرواز می گیره و دیگری استیناف خورده و بعد از پر کردن استیناف قبول میشه و یک سال و نیم بعد پرواز میگیره

19- من همسرم در دو زمان متفاوت دو کیس متفاوت داده ایم ولی به ما یک شماره کیس داده اند و یک تاریخ مصاحبه به ما دادند و تاریخ مصاحبه به نام همسرم امده است یعنی در زمان مصا حبه از هر دو کیس سئوال می شود یا فقط کیس همسرم

جواب: دوست عزیز در زمان مصاحبه از هر دو کیس سوال پرسیده می شود
فقط بادتون باشه و مراقب باشید که تناقضی در صحبتهایتان نباشد و کاملا با هم هماهنگ باشید

20- من فعالیت روزنامه نگاری داشته و دارم و همچنین اخیرا مسیحی شده ام. لطفا راهنمایی کنید با توجه به وضعیتم چقدر احتمال دارد تقاضای پناهنگی ام توسط کمیساریای پناهندگاهن قبول شود؟

 جواب: ست عزیز کسی نمیتونه بگه چقدر احتمال داره قبول شید چون بستگی به خود شما وکیل شما و یکم شدوانس داره

 

21- من با یک نفر آشنا شده ام که میگه توی یک کمپ در سنگاله کپی کارتشو (کارت یو ان اچ ار سی) را هم فرستاده چطور میتونم استعلامش کنم و مطمئن بشم خود طرفه چون یه موقع کارت را دزدیده و داره سو استفاده می کنه

جواب: دوست عزیز من فکر می کنم با کمیساریای واحد سنگال تماس بگیر و از آنها بپرس که همچین کارمندی با این مشخصات دارن یا نه

 

22- عرض دورد - لطفا راهنمایی کنید
خانم شوهر داری که بدلایلی ناچار است از ایران به ترکیه پناه ببرد آیا میتواند زیر کیس کسی که قبولی دارد برود؟ با وجود اینکه امکان طلاف در ایران برایش خطر بهمراه دارد و به هیچ عنوان برایش میسر نمیباشد - آیا میتواند با وجود داشتن همسر در ایران ازدواجش را باطل کند وبا شخصی دیگر ازدواج کند و زیر کیس او برود یا خیر؟
لطفا در این ضمینه راهنمایی کنید راه حل این مشکل چیست

جواب: دوست عزیز متاسفانه بدون برگه تجرد حتی برای آنهایی که قبلا ازدواج هم نکردن در ترکیه امکان پذیر نمیباشد و برای زیر کیسی فقط کشور کانادا می پذیره(50%)به عنوان پارتنر (همخونه) واگر راه حلی باشد که تقریبا مطمئنم نیست باید با یک وکیل(ترک باشد و به قوانین ترکیه واقف) درترکیه مشورت کنید

 

 

23- اینجانب به همراه همسر و فرزندم 19 ماه می باشد که منتظر مصاحبه کشور کانادا می باشم اما تا کنون هیچ تماسی از سفارت نداشتم
ما در ترکیه از وضیعیت خوبی برخوردار نمی باشیم و در فشار روحی و مالی شدیدی به سر می بریم.
لطفا راهنمایی بفرمائید

جواب: اساس مصاحبه کشوری بر این صورت است
هر کشور پناهنده پذیر ظرفیت و گنجایش مشخصی را برای پذیرش پناهنده در ابتدای هر سال میلادی در نظر میگیرد . از این مقدار نصف آن در شش ماهه اول سال و نصف دیگر در شش ماهه دوم پناهنده پذیرش میشود.
بنا بر این با پر شدن ظر فیت شش ماهه تا شروع شش ماه بعدی معمولا مصاحبه صورت نمیگیرد
اما در مورد وضعیت شما 19 ماه زمان بسیار زیاد و عیر متعارفی میباشد. بطور حتم مساله ی باعث طولانی شدن پروسه پرونده شما شده بنا بر این دانستن جزئیات بیشتری از پرونده شما امکان پاسخگویی دقیقتر به شما را برای بنده فراهم میکنم
صمن اینکه اخیرا دولت کانادا روند پناهنده پذیری را کند نموده است.


دوست خوب اتفاقا پرونده منم دست سفارت کاناداس و الان 14ماه فرم کانادا هم دستمه خیلی هم رفتم سفارت هیچ راهی نداره جز صبر کردن ولی تا اونجای که من شنیدم و منبع هم دقیق نیست که میگن اونایی که فرم سفارت کانادا براشون ارسال شد در 2009 مدیکال میرن واونای که هنوز فرم سفارت براشون نیومده میمونن برای 2010 .موفق وپیروز باشید


ما ايمانداران(من و همسرم) مسيحي شده هستيم
تحت پيگرد قرار دارم و حكم جلبم هم صادر شده

البته خودم فعلا به تنهايي دارم ميام سمت وان به صورت قاچاق
اگر موفق بشم و بيايم

راهنمايي كنيد لطفا،هرچه لازم مي دانيد
نمي دانم چه كنم. چي لازم است بيارم
ممنون ميشم واقعا بلاتكليفم

 

تنها راهی که ممکن است در تسریع امر اسکان دوباره (resettlement) موثر واقع شود پیگیری امر از طرف خویشاوند درجه یک در کشور مقصد است . یعنی بطور مثال اگر پرونده شخصی در سفارت کانادا است ، این فرد اگر خویشاوند درجه یک در کانادا داشته باشد ، آن خویشاوند با مراجعه به اداره مهاجرت کانادا و ارائه درخواست تسریع امور به جهت محذورات امکان سرعت بخشیدن به عمل انتقال رادارد

 

شما بلافاصله بعد از ورود به وان می بایستی به دفتر سازمان ملل مراجعه کرده و درخواست پناهندگی نمایید ، در هنگام ثبت نام اطلاعات درخواستی را بطور صحیح ارائه داده و دلیل خروج از کشور و درخواست پناهندگی را بطور خلاصه عنوان نمایید . همچنین باید اشاره نمایید که به چه دلیل بازگشت شما به کشور خود مخاطره آمیز خواهد بود
پس از ثبت نام با در دست داشتن برگه ثبت نام ، به اداره پلیس اتباع خارجی وان مراجعه نموده و در آنجا نیز ثبت نام شوید ، بقیه مراحل را میتوانید از طریق دفتر سازمان ملل و یا پلیس جویا شوید
همراه داشتن لوازم شخصی ، مقدار کافی پول و همچنین مدارک لازم جهت اثبات ادعا میتواند به شما کمک کند

 

24- با درود فراوان به همه ايرانيان در سراسر جهان
من قصد دارم از طريق کيس مذهب اقدام کنم . نامزدي دارم که هنوز به صورت رسمي و قانوني همسرم نشده . قصد دارم ابتدا خودم اقدام کنم و براي کمتر شدن مشکلات و بلاتكليفي و ذحمات نامزدم، بعدا در طي مراحل پرونده نامزدم به من اضافه بشه .
لطفا راهنمائيم كنين
جواب : 1- آيا در حال حاضر un پذيرش داره ، ميگن چند مدتي هست كه پذيرش رو متوقف كرده ، اگه اينجوري هست فكر ميكونين احتمال داره دوباره كي پذيرش مجدد شروع بشه
2_ ايا بايد از نامزدم در مصاحبه بگم يا بهتر که هيچي در اين باره نگم . ايا همه اطلاعات نامزدمو ميخان . يا بهتر که چيزي نگم و بعدا با طي شدن مراحل پرونده بياد ترکيه و با انجام ازدواج رسمي در ترکيه به کيسه من اضافه بشه .
3_آيا اينجوري ممکن هست ،اگر ممکن هست در چه مرحله از پرونده بايد اين کار رو انجام بدم .
4_اگه که اينجور ممکن نيست چه بايد انجام بدم . آيا راه بهتري هست .
لطفا راهنمايم کنيد .
جواب: دوست خوبم un در حال حاضر پذیرش داره یعنی اصلا متوقف نشده بود .بعد از مراجعه به un در روز ثبت نام اسم نامزدتون رو اعلام کنید چون بعدا مشکل میشه بعدا هم میتونین زیر کیس قرار بدین البته باید مدرک معتبر دایر بر ازدواج داشته باشید و تا اونجای که من اطلاع دارم قبل از مصاحبه اصلیتون همسرتون پیشتون باشه بهتره.


SALAM. BEBAKHSHID MAN VA MADARE PIRAM PANAHANDE SHODIM KE MADARAMO GABUL NAKARDAN ALAN TAKLIFE MAN CHI MISHE?

 

با سلام دومان جان لطفا بیشتر توضیح بدید یعنی چی خودتون قبول شدید مادرتون قبول نشده اکر اینطور لطفا بگید به کدوم کشور شما رو دادن


admin jan salam . be man migan ke madaret aslan nemitune darkhast bede chon mariz va balaye 60 sal dare va age darkhast bede hatman rad mishe dar zemn madaram bayad tahte nazare doktor bashe alan man mundam beram kayseri ya na khastam mano rahnemaei konid

 

سلام . دوست خوب من تا اونجای که میدونم فکر نکنم همچین موضوعی صحت داشته باشه شما شخصا به سازمان un مراجعه کردید که این حرف رومیگین من از سفارت کانادا که خبر دارم فرقی نداره ربطی به سن نداره میتونین بگین قبولی از کدوم کشور رو دارین یا این حرفی رو که میزنین رو سفارت به شما گفته یا از پناهجویان شنیدین.


!
man madaram alan 8mahe bedalile moshkelati ke ba pedarbozorgam dasht besoorate ghachaghi be canada rafte vali hanooz dadgahi barash tashkil nashode!vali 5sal eghamato felan beehsh dadan vali on dadgah ke vaseye panahandegi va mano pedaram dar iran mitoone eghdam kone tashkil nashode!dar hale hazer pedarbozorgam baraye man va padaram dar iran dare moshkelatio ijad mikone ke ma tasmim gereftim be un dar torkie panah bebarim!mikhastam bedoonam un che karaie mitoone vase ma anjam bede va aya emkane in hast ke maro be canada pishe madaram befreste va age emkanesh hast cheghadr tool mikeshe?va tooye torkiye che komakaieo be ma mikone !!!!

 

شما اگر در ایران بنا به دلایلی امنیت جانی شما در خطر باشه میتونین به سازمان un مراجعه کنید و دلایل خود و علت اینکه امنیت جانی شما مورد تهدید واقع شده رو بیان میکنین و توجه داشته باشد باید صحت گفته های خودتون رو ثابت کنید اگر تونستین از سازمان un جواب قبولی بگیرید یعنی بعنوان پناهنده رسمی شناخته بشین میتونی به کانادا برید البته بهترین کار اینکه که اعلام کنید که مادرتون در کانادا تشریف دارن تا پرونده کشوری شما به کشور کانادا داده بشود .معمولا از روز ثبت نام تا خروج از کشور ترکیه به کشور سوم اگر بتونین از طرف سازمان un بدون مشکل جواب بگیرین 2سال طول میکشد.از بابت کمک که متاسفانه سازمان ملل هیچ کمک مالی نمیده و آگر موفق به دریافت کمک مالی شوید مبلغ ناچیزی هست .موفق باشید

 

 

25- با توجه به امضای تفاهمنامه ی استرداد مجرمین بین ترکیه و ایران چه تضمینی برای فعالین سیاسی در ورود به ترکیه و اقدام از طریق سازمان ملل وجود دارد؟چون من مدتی پیش شاهد تحویل یکی از پناهندگان سیاسی سازمان ملل به دولت ایران بودم.بیچاره که حتی تقاضایش پذیرفته شده بود احتمال داره بی سرو صدا ایران اعدام بشه!
در صورت امکان اگر از طریق میل پاسخ داده شود، چون از آنطریق احساس امنیت بیشتری می کنم و می توانم مشکلات خودم را برای گرفتن راهنمایی از شما مطرح کنم.

جواب: دوست عزیز لطفا اگر این اخبار مو ثق هست با ذکر نام به ما اعلام کنید تا پیگیری شود چون ما در ترکیه به چنین خبری بر نخوردیم و در مورد امنیت شما در ترکیه سازمان ملل همیشه حامی پناهجویان میباشد اما شنیده شد که بعضی اوقات دولت ترکیه بدون اطلاع سازمان ملل کسانی را به دولت ایران تحویل داده است

 

با سلام مجدد
شخصی که من ازش صحبت کردم "روزبه کردی" نام داشت. اما الان میخوام بدونم که بهترین راه برای خودم چیه؟ من در حال حاضر بدلیل فعالیتهای سیاسی متواری هستم و اولین تلاشم برای خروج از ایران بصورت وحشتناکی که تاحد زیادی پلیس ترکیه رقم زد، ناموفق بود.در ایران بدلیل فضای شدید امنیتی نمی تونم به سازمان ملل برم.در ترکیه هم پلیس مانع از ارتباط من با نماینده های سازمان ملل شد.در تماس کوچکی که من با نماینده سازمان ملل در استانبول گرفتم و خودم رو معرفی کردم گفتند که ما مانع از اخراج شما می شیم و ازتون حمایت می کنیم.اما قبل از اینکه اونها برسند من رو به مکان دیگری بردندو اخراج شدم. الان هم در ایران مخفیانه زندگی میکنم ولی نمی تونم زیاد این وضعیت رو ادامه بدم.پولی که داشتم رو قاچاقچی خورد و با اتفاقی که توی ترکیه برام افتاد می ترسم که دفعه ی بعد وضعیت بدتر از این بشه!
شما چه پیشنهادی دارید؟
و آیا امکانی هست که من بتونم از طریق اینترنت با آقای عصمت نماینده سازمان ملل در استانبول که در جریان کار من بودند،صحبت منم؟

 

 

26- با سلام خدمت دوستان عزیز
من وهمسرم به دلیل مسیحی شدن در ایران مورد تحدید هستیم ومیخواهیم به ترکیه بیائیم
1-آیا میتونیم بابت این مسئله درخواست پناهندگی بدیم ؟
2-آیا درترکیه هم خطری مارو تهدید میکنه ؟
3-متاسفانه پول زیادی هم نداریم آیا میتونیم بلافاصله کارپیدا کنیم؟
4-ابتدا کدوم شهر بیائیم بهتره ؟
خواهش میکنم راهنمائیم کنید

جواب: 1. بله دوست عزیز شما می توانید با این کیس در خواست پناهندگی بکنید
2.منظورتان اگرخطر از طرف جمهوری اسلامی است نه جمهوری اسلامی با کیس های مذهبی کاری نداره
3.نه دوست عزیز برای کار پیدا کردن باید زبان ترکی بلد باشین ولی کلا در حال حاضر وضعیت اقتصادی ترکیه خیلی نابسامان است و اگر زبان هم بلد باشی مشکل کار پیدا می کنید
4.شما برای درخواست پناهندگی اگر قانونی وارد ترکیه بشوید باید به دفتر سازمان ملل در آنکارا بروید . اگر قاچاق وارد ترکیه بشو ید باید به دفتر سازمان ملل در شهر وان بروید

 

با سلام وتشکر بابت جواب سوالاتم
اگه ممکنه بهم بگید برای پرونده هائی مثل ما که مدرک خاصی برای ارائه دادن نداریم ترتیب اثر داده میشود ؟معمولا چقدر زمان میبرد ؟وآیا هزینه ای هم دارد؟مرسی

 

دوست عزیز همانطور که مشاور حقوقی گفتن شما حتما لازم نیست که مدرکی داشته باشید ولی مدرک در کار شما تسریع می کند اما برای ترتیب اثر بستگی به خودتان دارد که چطور کیسی بدید و بتوانید وکیلتان را قانع کنید و زمان مشخصی ندارد ولی طی تجربه که ما اینجا داریم میانگین 2سال اگر استیناف نخورید و در مصاحبه اول قبول بشید و در رابطه با هزینه,سازمان ملل هیچ هزینه ای از شما نمیگیرد


باسلام خدمت دوستان عزیز
من میتونم ازطریق قانونی به آنکارا بیام . آیا شهر محل اقامتم در ترکیه رو سازمان ملل وپلیس تعیین میکنه یا خودم ؟
وهمچنین کشور پناهنده پذیر را من تعیین میکنم یا سازمان ملل

 

دوست عزیز در مورد شهر محل اقامت شما در ترکیه سازمان ملل آن را تعیین میکند و شما ملزم هستید تا زمان پرواز به کشور سوم در آن شهر مقیم باشید.
در مورد کشور نیز بستگی به زمان قبولی و کشورهای موجود و پناهنده پذیر دارد
که اگر در کشورهایی که در آن تایم پناهجو از ترکیه میگیرند اسپانسر داشته باشید می تواند در کار شما تسریع ایجاد کند
درغیر این صورت سازمان ملل کشور سوم را تعیین می کند.

 

با سلام خدمت دوستان عزیز وپوزش بابت سوالهای زیادی که میکنم
اگه ما بتونیم پناهندگی بگیریم شرایط زندگی در کشورهای پناهنده پذیر به چه صورته اونجا هم مثل ترکیه مشکلات داره یا اینکه ازمون حمایت میشه ؟

 

 

دوست عزیز در کشورهای پناهنده پذیر بستگی به نوع کشور و خدمات موجود در آنجا شما تحت حمایت قرار می گیرید و دارای حقوق و مزایا می باشید و شهروند آن کشور شناخته می شوید.

 

یکی از آشنایان ما در کانادا شرکت داره وگفته میتونه ماروساپورت کاری کنه مااز این فرصت چگونه میتونیم استفاده کنیم؟

دوست عزیز اگر شما را سازمان ملل به عنوان پناهنده پذیرش کنه و در آن زمان کانادا پذیرش پناهنده داشته باشه اونوقت این آشنا شما به درد شما می خوره البته اگر بخواهید از طرف سازمان ملل اقدام کنین اگر بخواهید از طریق ویزا کاری اقدام کنید من اطلاعی راجع به اون قضیه ندارم

 

مااگه به آنکارا بیائیم چقدرزمان میبره تا شهرمحل اقامتمون تعیین بشه ؟وآیا بازهم امکان داره شهرمون رو عوض کنند یا نه؟

 

ما اگه به آنکارا بیاییم چقدر زمان میبره تا شهرمحل اقامتمون تعیین بشه ؟
وآیابازهم امکان داره شهرمون روعوض کنندیا نه ؟
آیا ازطریق کشور دبی هم میشود اقدام به پناهندگی کرد؟

 

شما بعد از ثبت نام در un یک برگه بهتون میدن که شهری که میخوای توش نوشته در ضمن روز های سه شنبه ثبت نام برای ایرانی ها هست ولی الان قبل ثبت نام اصلی که اینجا پیش مصاحبه میگیم بهش شما روز سه شبه که مراجعه کنید یه وقت احتمالا 20 روزه واسه ثبت نام یا همون پیش مصاحبه میدن در اون 20 روز میتونین هر جا که خواستین بمونین و روز ثبت نام هم الان 5 تا شهر موجوده واسه اقامت ایرانی ها که اونجا بهتون میگن هر کدوم رو دوست داشتین انتخاب کنین .موفق باشد


27- سلام میخواستم بپرسم چجوری می شه با داشتن یه کیس نسبتا قوی در سازمان ملل کشور مقصد-کشوری که سازمان ملل پناهجو را به آنجا می فرستد-را انتخاب کرد؟آیا امکانی هست که با ورود غیر قانونی به ترکیه مطمئن بود که به همان کشور مورد نظر رفت؟اگر قبل از معرفی خود به سازمان ملل خود را به سفارت کشور مورد نظر معرفی کنیم و تقاضای پناهنگی نماییم،تا چه قدر احتمال پذیرش وجود دارد؟آیا نیازی هست بعد از آن خود را به سازمان ملل معرفی کرد؟

جواب: دوست عزیز تا جایی که ما اطلاع داریم شما در هر سفارتی در ترکیه بروید شما را به سازمان ملل میفرستند و سازمان ملل در صورتی که کشور مورد نظر شما طرف قرار داد سازمان باشد شما را به آن کشور میفرستد و این نکته را فراموش نکنید که شما کشورتان را تعیین نمیکنید سازمان ملل تعیین می کند

 

شما ابتدا گفتین که اگه کشور مورد نظر طرف قرار داد با سازمان..باشه میفرستن اونجا و بعد گفتین که اونا خودشون انتخاب می کنن.میشه بیشتر توضیح بدین؟
یعنی کسی که درخواست پناهدگی مبده نمیتونه هیچ نقشی داشته باشه در کشوری که قرار هست برود؟پس قسمت اول جوابتون منظورتون چی بود که گفتین اگه طرف قرار داد باشه میفرسته اونجا؟
اگه کسی بخواد رسیدگی به پروندش مدت کمتری طول بکشه باید چکار بکنه؟
و آیا راهی هست که پناهنده به از ترکیه به کشور مورد نظر اروپایی برود و از در آنجا تقاضای پناهندگی کند؟ سفارتخانه های کشور های اروپایی معمول اگر طرف مقابل قضیه اش جدی باشد و تحت تعقیب باشد چگونه برخورد می کنند؟

 

دوست عزیز بله من گفتم که اگر طرف قرار داد سازمان باشه ولی ممکنه وقتی شما قبولی از سازمان ملل گرفتی و وقت تعیین کشورتان باشه اگر در آن زمان ظرفیت کشور مورد نظر شما که طرف قرار داد سازمان است پر باشد سازمان ملل شما را به کشور دیگری میدهد در کل دوست عزیز سازمان ملل کشور شما را تعیین میکند نه خود شما اگر همه چیز درست باشه برای اینکه شما به کشور مورد نظر بروید ولی سازمان ملل ترجیح بده که شما به آن کشور نباید برید پس کشورتان را عوض میکنه در کل خیلی ساده به شما بگم شما نمیتوانید کشورتان را مشخص کنید مگر اینکه پدر یا مادر یا فرزندتان در کشور مورد نظر باشد البته 80% شما را به آن کشور میفرستن (خواهر و برادر شامل نمیشود)

در مورد سوال دوم نه دوست عزیز هیچ کاری نمیشه کرد که رسیدگی به پرونده شما تسریع یابد

تنها راهی که بتوانبد بدون ویزا به اروپا بروید قاچاق است

 

حالا که سازمان ملل خود تصمیم گیرنده نهایی برای تعیین کشور مورد نظر است اگر شخص به علت فعالیت های سیاسی و سایر موارد خواهان رفتن به کشور خاصی باشد ولی سازمان ملل به کشور دیگری وی را بفرستد و شخص با رفتن به آن کشور موافق نباشد آیا شخص می تواند اقدامی انجام دهد؟ شخص متقاضی می تواند چند کشور را به سازمان ملل معرفی و بخواهد او را به یکی از آنها کشور ها بفرستد؟
معمولا پناهندگان را به کشور های اروپایی می فرستند فقط یا خیر؟ مثلا به آمریکا و کانادا..؟
تعیین کشور مورد نظر غیر از مسائل خانوادگی در چه صورت شخص می تواند تاثیر گذار باشد؟

آیا خود کشور ترکیه هم از کشو هایی است که ممکن است پناهندگی شخص را بپذیرند یا خیر؟

 

 

دوست عزیز بله میتونی بگی به اون کشور نمیری ولی بعد از اینکه خود شما کشورتان را رد کنید یک پروسه یک سال یا یک سال ونیم در انتطارتان است که معمولا به خاطر شرایط سخت زندگی در ترکیه کسی این کار را نمیکند
معمولا آمریکاوکاناداواسترالیا از پایه های ثابت سازمان ملل هستن ولی بعضی وقتها کشورهای اسکاندیناوی هم سهمیه ای به سازمان ملل ترکیه میدن مثل سوئد دانمارک فنلاند
ولی من تا حالا نشنیدم هیچ کشور اروپایی(شینگن) از ترکیه پناهنده بگیره

قبلا هم گفتم شما هیچ تاثیری در روال پرونده و یا تعیین کشور نمیتوانید بگذارید.

نه ترکیه فعلا پناهنده پذیر نیست ولی یک شایعه ای هست که قرار خودش پناهنده بگیره


با سلام خدمت همگي اميدوارم كه موفق باشين1- من ميخواستم ببينم كه از شهر وان تا آنكارا پول كرايه اتوبوس چقدر است2- و ميخواستم بدونم در استانبول كار براي ايرانيها زياد است يا نه3- و ميخواستم بدونم از وقتي كه خودم رو به سازمان معرفي كردم در كجا بايد زندگي كنم..4- آيا شهري كه در تركيه قرار است انجا بمانيم را خودمان انتخاب ميكنيم ..5- آيا اگر به ما كار دادند ميتوانيم با درآمد آن زندگي كنيم به طوري كه فقط نميريم..6- اكثر ايرانيها در تركيه چه كارهايي انجام ميدهند..7-در آنكارا خودم رو با چه وسيله اي به سازمان برسونم مثلا اتوبوس شهري يا مترو يا تاكسي...8- از ترمينال آنكارا چند دقيقه طول ميكشد تا به سازمان برسيم ..9- آيا در موقع مصاحبه همه مدارك را از ما ميگيرند..10- آيا به سفارت كشوري كه خودمان انتخاب كنيم ما را ميفرستند..11- راستي من گواهينامه بين المللي رانندگي دارم آيا در پيدا كردن كار تاثيري ميگذارد..12-من گفتم كه آدرس سازمان رو برام بنويس نه كه روي نقشه شان بدهيد اگر ميشود آدرس را برايم بنويسيد.. 13-من نفهميدم كه كاري كه به ما ميدهند سياه است يعني چه..(((اگر اراده و استقامت داشته باشي بي شك موفق ميشوي)))

 

سلام دوست عزیز

1:کرایه اتوبوس 80 لیر ترکیه میباشد

2:کار در شهرهای بزرگ معمولا زیاد هست

3:وقتی خودتون را معرفی کنید باید به شهری که اونا میگن بروید

4:یکسری از شهرها هستن که سازمان ملل میگه و اگر بخواهید از اون لیست خودتون میتونید یه شهر را انتخاب کنید

5:حقوف آن طوری هست که به قول شما فقط بشه زنده موند

6:کارگری و ظرفشویی و ... در صورتی که به زبان ترکی مسلط باشید میتونید در حرفه خودتون کار کنید

7:از خیابان کیزیلای به تاکسی 10 لیر بدهید میتوانید به اونجا برسید

8:از ترمینال با مترو به کیزیلای بیایید بعد به تاکسی 10 لیر بدهید میتوانید به اونجا برسید

9:در مصاحبه اصلی باید مدارک خود را تحویل بدهید

10:سازمان ملل با چند کشور طرف معامله هست و اگر در آن کشورها فامیل درجه 1 داشته باشید شما را به اونجا میدن

11:نه تاثيري ندارد

12:Sancak Mahallesi - 12. Cadde - 212. Sokak - No3

13:یعنی ما به صورت قانونی اجازه کار نداریم

 

یعنی من که شغلم که رپ خواندن است و اسمم را نمیتوانم به دلیل شرایط امنیتی بگویم و فقط آمریکا ما را حمایت میکند و هیچ فامیلی در آمریکا نداریم میتوانم به آمریکا پناهنده شوم در صورتی که انها معلوم نیست ما را به سفارت کدام کشور بفرستند آیا میتوانم به آمریکا بروم ...اگر راهی است که بار اول من را به سفارت آمریکا بفرستند

 

دوست عزیز یک بار قبلا توضیح دادم انتخاب کشور دست شما نیست و هیچ راهی نداره که شما انتخاب کنید

 

یه سوال دارم در صورتی که ترکی بلد نباشیم میتونیم کارهایی مثل ظرفشویی پیدا کنیم؟؟

 

دوست عزیز ما که تجریه کار کردن نداشتیم ولی آگه دنبال اینجور کارها باشی نیاز به زبان ترکی نیست ولی آگر شده مختصر زبان ترکی رو بلد باشی در پیدا کردن کار بهت کمک میکنه.

 

28- با عرض سلام و خسته نباشید.
من سال 82 طی یک رابطه نامشروع دستگیر شدم و با گذراندن 72 ساعت بازداشت قاضی حکم به زندان و شلاق داد. اما با دادن رشوه به قاضی کلاً حکم به جریمه نقدی بدل از زندان و شلاق داد.
الان من نامزد هستم. با توجه به اینکه من در دادگستری دارای سابقه هستم آیا می توانم پس از ورود قانونی به ترکیه درخواست پناهدگی به UN بدهم؟ چه مدارکی باید جمع کنم؟
در ضمن من به خانم مورد رابطه دسترسی ندارم.
لطفا کمکم کنید یک راه خوب جهت پناهندگی پبدا کنم. از ایران خسته شدم. )):
منتظر جوابتان هستم.
جواب: دوست عزیز شما برای مسئله ای که درج کردید شانس قبولی در سازمان ملل را نداری وبرای وارد شدن به سازمان ملل بهتره که مشکل داشته باشید نه مشکل درست کنید برای خودتان.
موفق باشید

 

من می خواهم هر طور شده از ایران خارج بشم. خسته شدم از زندگی در اینجا. چه گناهی کردیم که در اینجا به دنیا اومدیم؟ به نظر شما از چه روشهایی می تونم استفاده کنم؟؟؟ به نظر شما با تغییر دین (اسلام به مسیحیت) امکانش هست؟؟؟؟ برای اینکار چه کارهایی باید انجام بدم؟
یا روشهای دیگه که تقریبا مطمئن هستن چه چیزایی میتونن باشن؟؟؟

در ضمن منظور شما رو از این جملتون نفهمیدم: "برای وارد شدن به سازمان ملل بهتره که مشکل داشته باشید نه مشکل درست کنید برای خودتان."
منتظر پاسخ هستم.

دوست عزیز ما اینجا نمیتونیم که واسه شما کیس بزاریم و فقط کمکی که میتونم بهت بکنم اینه که الان کیسهای درگیریهای اخیر در ایران برای سازمان ملل در اولویت است

و منظوره من از این جمله (برای وارد شدن به سازمان ملل بهتره که مشکل داشته باشید نه مشکل درست کنید برای خودتان)
اینه که بهتره واقعا مشکل داشته باشی (مشکل جدی) نه اینکه فقط بخوای که از ایران بیای بیرون چونکه ما پناهجویان در ترکیه اصلا وضعیت خوبی نداریم (زندگی در اینجا از ایران صد پله سخت تر هستش ) و در آخر کاری نکن که بعد پشیمون شی
موفق باشید

 

دوست عزیز این نکته رو هم از من داشته باشید. آدم برای پناهندگی بهتره که در ایران کارخونه دار باشه تا وقتی میاد اینجا کارخونهه کار کنه و براش پول بفرسته. در نظر بگیرید که هر هزار تومن ایران تقریبا معادل 1 لیره در ترکیه ارزش داره. این تصور عجیبیه که تمام ایرانی ها از پناهندگی دارند و فکر می کنند از روز اول فرش قرمز براشون پهن شده و خونه ی مفت و پول مفت در کاره.

عزیز من اگر از ایران خسته شدی بهترین راه مهاجرت است. از طریق پذیرش تحصیلی هم خیلی خوبه. پناهندگی یک جور آوارگی و بدبختیه. باور کن.

 

29-مصاحبه استیناف یا appeal

مصاحبه استیناف یا Appeal Interview در زمره مسائلی است که پناهجویان اطلاعات کافی در مورد آن ندارند لذا ذکر نکاتی ضروری به نظر میرسد
مصاحبه استیناف جزو حقوق پناهندگی نمیباشد و لازم الاجرا نیست ، لکن در مواردی که وکیل استیناف در مورد اطلاعات موجود در پرونده به یقین نرسیده و یا نواقصی در پرونده است ، درخواست مصاحبه استیناف با پناهجو میکند.
مصاحبه استیناف معمولا کوتاهتر از مصاحبه اول بوده و بیشتر جنبه اشکار سازی و شبه زدایی دارد .
سوالات آن از قبل توسط وکیل تهیه شده و پرسیده میشود.
آنچه که در مصاحبه استیناف حائز اهمیت است پاسخگویی دقیق به سئوالات وکیل است. چنانچه به علت مرور زمان جواب سئوالی را به خاطر نمی اورید یا مطمئن به صحت آن نیستید مساله را به وکیل گوشزد کنید
ارائه اطلاعاتی که در مصاحبه اصلی بیان کرده اید ضروری نمیباشد و از تکرارگویی پرهیز کنید
چنانچه اتفاق و یا مساله ای در مورد پرونده شما بعد از مصاحبه اصلی به وجود آمده حتما ان را بیان کنید
در صورت بدست آوردن مدارکی در له خود بعد از مصاحبه اول ، آنها را دسته بندی نموده و در هنگام مصاحبه استیناف به وکیل ارائه نمایید
تناقض گویی مهمترین عامل رد شدن کیس شما در مرحله استیناف میباشد ، لذا انچه را در مصاحبه اول عنوان کرده اید به هیچ عنوان تغییر ندهید

 

مرسی از توضیحاتتون دوست عزیز مفید بود در ضمن دوست گرامی آگر وکیل هستید مایل به همکاری باشید به گرمی دستانتان را میفشاریم خیلی از دوستان پناهجو به یک وکیل یا مشاور زبده احتیاج دارنند گرچه اینجا هستنند دوستانی که در حد مشاور هستند ولی آگر شما هم اعلام امادگی فرمایید ممنون میشویم .با آرزویی پیروزی و موفقیعت برای شما و دیگر عزیزانی که قلب شون برای همنوعانشان می تپد

 

من اینجا سوالی دارم که حتما سوال خیلی از پناهجویان هست و سوال من اینه که بعضی وقتها پیش می یاد که بعد از پر کردن استیناف توسط پناهجو بدون مصاحبه استیناف دوم خورده و پرونده بسته می شود
1.دلیل این که بدون مصاحبه درخواست استیناف رد میشه چیست؟
2. آیا راه کاری هست که این اتفاق نیفته و استیناف بدونه مصاحبه رد نشه

 

همانطور که قبلا اشاره شد ، طبق قانون ، برگذاری مصاحبه استیناف جزو حقوق پناهجو نمیباشد و الزامی بر وکیل در جهت اجرای آن نیست
دلیل بسته شدن پرونده بدون برگذاری مصاحبه ، ناشی از عدم احساس احتیاج به مصاحبه از جانب وکیل استیناف و حاصل شدن یقین از طرف وی است.
در مرحله استیناف مندرجات پرونده به اضافه متن مصاحبه اول توسط وکیل استیناف ( که بطور حتم شخصی غیر از هیئت بدوی میباشد) مرور شده و بازخوانی میشود
در صورتی که پناهجو در فرم استیناف خود به نکته جدید و ناگفته ای اشاره ننماید و یا مدرک جدیدی ارائه نکند و اگر نظر وکیل استیناف برابر نظر هیئت بدوی باشد پرونده بدون برگذاری مصاحبه استیناف بسته خواهد شد

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم اسفند 1388ساعت 12:45  توسط حسام  |